Finansavimo programos

Naujos finansavimo galimybės mažoms bei vidutinėms įmonėms

Naujos finansavimo galimybės yra galimos dėl garantijos, kurią suteikė 2014–2020 m. įmonių konkurencingumo ir mažųjų bei vidutinių įmonių programa (Programme for the Competitiveness of Enterprises and Small and Medium-sized Enterprises (2014-2020)) (COSME) ir Europos strateginių investicijų fondas (ESIF), įsteigtas pagal Investicijų planą Europai. ESIF tikslas yra padėti paremti finansavimą bei produktyvių investicijų įgyvendinimą Europos Sąjungoje, taip pat užtikrinti didesnį finansavimo prieinamumą.

2016 m. birželio 1 d. Europos investicinis fondas (EIF) ir „Swedbank“, AB Lietuvoje, Swedbank AS Estijoje, „Swedbank“ AS Latvijoje (toliau kartu – Swedbank) bei „Swedbank lizingas“, UAB Lietuvoje, Swedbank Liising AS Estijoje, „Swedbank Līzings“ SIA Latvijoje (toliau kartu Swedbank lizingas) pasirašė sutartis, kurių pagrindu EIF, remdamasis COSME programa, išdavė Swedbank ir Swedbank lizingo naudai garantijas, kurių dėka minėtos bendrovės iki 2019 m. birželio 1 d. ketina suteikti iki 165 milijonų eurų vertės finansavimą (Swedbank: investicines paskolas, paskolas apyvartiniam kapitalui, kredito linijas, overdraftus, garantijas ir akredityvus, o Swedbank lizingas: lizingą (finansinę nuomą)) mažoms bei vidutinėms Lietuvos, Estijos ir Latvijos įmonėms.

Jei negalite prisijungti – užpildykite paraišką ir atsiųskite ją mums el. paštu info@swedbank.lt arba skambinkite telefonu 1633.

Finansavimo pagal COSME programą gavėjams keliami reikalavimai:

  • Įmonės darbuotojų skaičius turi neviršyti 250;
  • Metinė įmonės apyvarta turi neviršyti 50 milijonų eurų ir/arba įmonės balanse nurodyto viso turto vertė turi neviršyti 43 milijonų eurų;
  • Maksimali finansavimo suma pagal COSME programą yra 1,5 milijonų eurų;
  • Finansuojamos tik investicijos į materialųjį ir/ar nematerialųjį turtą ir/arba finansuojamas apyvartinis kapitalas.

Informacija apie potencialią riziką:

Netinkamas finansinių įsipareigojimų vykdymas didina Jūsų finansavimosi kaštus ir gali daryti neigiamą įtaką Jūsų kredito istorijai, o jei sutartis bus nutraukta Jums ją iš esmės pažeidus, gali būti pradėtas priverstinis skolos išieškojimas ir galite netekti nuosavybės teisės į įkeistą turtą, o lizingo atveju galite prarasti ne tik jau sumokėtas įmokas, bet ir teises į finansuojamą turtą.

Banko garantija yra pirmo pareikalavimo ir bankas nenagrinėja kliento ginčų su garantijos gavėju dėl garantija užtikrintų įsipareigojimų vykdymo – bankas sumoka pagal garantiją gavęs pirmą garantijos gavėjo mokėjimo reikalavimą, atitinkantį garantijos sąlygas, ir klientas privalo nedelsdamas sumokėti bankui tokią pastarojo sumokėtą sumą.

Apmokėjimas vykdomas ne pagal prekes, o pagal akredityvo sąlygas atitinkančius bankui pateiktus dokumentus, todėl (i) būkite atidūs formuluodami jiems taikytinus reikalavimus, ir (ii) išlieka rizika, kad pardavėjas gali išsiųsti, pvz., ne tą ar ne tos rūšies prekę. Akredityvas yra nuo atitinkamos prekių perleidimo sutarties atsietas banko įsipareigojimas – jei atliekami tokios sutarties pakeitimai, jie nėra automatiškai taikomi ir akredityvui, todėl norint, kad šie pakeitimai galiotų ir akredityvui, turi būti atliktas ir akredityvo sąlygų pakeitimas.

Daugiau informacijos apie COSME programą galite rasti EIF internetiniame puslapyje.

EIF ir „Swedbank" yra pasirašę bendradarbiavimo sutartį paskoloms teikti pagal JEREMIE programą. JEREMIE (Bendrieji Europos ištekliai labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms, angl. „Joint European Resources for Micro to Medium Enterprises") – tai Europos Komisijos kartu su Europos investicijų banko grupės parengta iniciatyva. Ja skatinama naudotis finansų inžinerijos instrumentais siekiant pagerinti mažų ir vidutinių įmonių galimybes gauti finansavimą pagal struktūrinių fondų intervencines priemones. Pagal pasirašytą sutartį klientams gali būti teikiamos investicinės paskolos (investicijoms į materialųjį ir nematerialųjį turtą) arba paskolos apyvartiniam kapitalui (verslo plėtrai ir vystymui). JEREMIE programa Lietuvoje finansuojama Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir nacionalinėmis lėšomis pagal 2007–2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programą.

Atkreipiame dėmesį, kad naujos finansavimo sutartys pagal JEREMIE programą nebesudaromos.

Paskolų pagal JEREMIE programą gavėjams keliami reikalavimai:

Labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms pagal Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymą. Darbuotojų skaičius, metinės pajamos ir balanse nurodyto turto vertė skaičiuojami šiame įstatyme nustatyta tvarka.

Paskolos negali būti suteiktos projektams, tiesiogiai susijusiems su pirmine žuvininkystės, akvakultūros ir žemės ūkio produkcija, taip pat įmonėms, tiesiogiai dirbančioms ginklų, tabako, žmonių klonavimo ir lošimo sektoriuose. Taikomi ir kiti apribojimai.

Galimybės ir privalumai:

  • įsigyti ilgalaikio turto – įrenginių, gamybos patalpų ir kt.;
  • investuoti į kitas įmones plečiant įmonės veiklą;
  • įgyvendinti naujus verslo projektus ar plėtoti esamus;
  • naudotis palankiomis finansavimo sąlygomis.

Informacija apie potencialią riziką:

Netinkamas finansinių įsipareigojimų vykdymas didina Jūsų finansavimosi kaštus ir gali neigiamai įtakoti Jūsų kredito istoriją, o jei sutartis bus nutraukta Jums ją iš esmės pažeidus, gali būti pradėtas priverstinis skolos išieškojimas ir galite netekti nuosavybės teisės į įkeistą turtą.

Paskolos suma ir laikotarpis:

paskola suteikiama ne trumpesniam nei 12 mėnesių laikotarpiui; maksimalus paskolos laikotarpis – 120 mėnesių (įskaitant lengvatinį periodą ir galimus paskolos pratęsimus); maksimali vienos paskolos ir vienam klientui suteikto tokio pobūdžio finansavimo suma – 3,2 mln. Eur; finansavimas suteikiamais tik eurais.

Paskolos užtikrinimas:

paskola gali būti užtikrinama nekilnojamojo ir/ar kilnojamojo turto įkeitimu, garantijomis ir laidavimais; paprastai turi būti įkeičiamas pats investicijų objektas.

Kaip gauti paskolą?

Jei susidomėjote paskola, mes mielai atsakysime į visus su ja susijusius jūsų klausimus. Paskambinkite telefonu 1633 ir teiraukitės daugiau informacijos arba parašykite mums. Jūsų patogumui, suderinsime tinkamiausią laiką susitikimui su specialistu, kuris jus pakonsultuos individualiai.

Daugiau informacijos teiraukitės tel. 1633 arba parašykite mums.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.