Faktoringas

Tai paslaugų visuma apimanti finansavimą, pirkėjų skolų administravimą ir jų rizikos sumažinimą.

 • Faktoringas – efektyvus ir greitas įmonės apyvartinio kapitalo finansavimo būdas.
 • Faktoringas su pirkėjų kredito rizikos draudimu užtikrina Jūsų įmonei stabilius ir patikimus pinigų srautus net ir tuo atveju, kai pirkėjas susiduria su mokėjimo sunkumais.
 • Pirkėjo skolų administravimas leidžia pardavėjui sutaupyti savo darbo laiko stebint ir kontroliuojant skolas.

Faktoringo produktai:

 • Pagal pardavėjo atsakomybę faktoringas skirstomas

  • Faktoringas su regreso teise – toks sąskaitų finansavimo būdas, kai pardavėjas įsipareigoja įvykdyti finansinę prievolę už pirkėją, pastarajam nevykdant (netinkamai vykdant) finansinių įsipareigojimų pagal sutartį ir/ar sąskaitą.
  • Faktoringas be regreso teisės – toks sąskaitų finansavimo būdas, kai pirkėjų mokumo rizika yra draudžiama draudimo bendrovėje, o iškilus pirkėjo mokumo problemoms pardavėjas nėra atsakingas už tokio pirkėjo finansinių įsipareigojimų vykdymą.
 • Pagal registracijos vietą faktoringas skirstomas

  • Vietinis faktoringas yra taikomas Lietuvos Respublikoje registruotoms įmonėms, kurių pirkėjai yra registruoti Lietuvoje. Siūlome finansavimą, sąskaitų administravimą ir klientų skolų apskaitą bei rizikos sumažinimą.
  • Eksporto faktoringas yra taikomas Lietuvos Respublikoje registruotoms įmonėms, kurių pirkėjai yra registruoti už Lietuvos ribų. Siūlome sąskaitų finansavimą, administravimą ir mokėjimo rizikos sumažinimą.
  • Importo faktoringas yra taikomas kai pirkėjai yra registruoti Lietuvos Respublikoje, o tiekėjai yra registruoti už Lietuvos Respublikos ribų. Siūlome finansavimą, sąskaitų administravimą ir klientų skolų apskaitą bei rizikos sumažinimą.

Įprastinė Faktoringo schema

 1. Pardavėjas parduoda prekes arba teikia paslaugas pirkėjui
 2. Vienas PVM sąskaitos-faktūros egzempliorius pateikiamas „Swedbank lizingas“, UAB
 3. „Swedbank lizingas”, UAB sumoka pardavėjui avansą pagal priimtas sąskaitas – faktūras (70-90 proc.)
 4. „Swedbank lizingas”, UAB iš pirkėjų pagal PVM sąskaitas – faktūras gauna 100 proc.
 5. „Swedbank lizingas”, UAB sumoka pardavėjui rezervą (30-10 proc.)

Faktoringo privalumai

Faktoringo nauda pardavėjui:

 • Suteikia galimybę gauti finansavimą neįkeičiant turto.
 • Palengvina pinigų srautų planavimą.
 • Suteikia galimybę taikyti ilgesnius atsiskaitymo terminus, atitinkamai ir pritraukti daugiau pirkėjų, todėl įmonei lengviau konkuruoti rinkoje.
 • Suteikia galimybę gautas apyvartines lėšas panaudoti kituose prekybiniuose santykiuose, pavyzdžiui pasinaudoti tiekėjų siūlomomis nuolaidomis už išankstinį apmokėjimą.
 • Leidžia efektyviau surinkti pinigus, todėl sumažėja abejotinų skolų, daugiau galimybių apsisaugoti nuo pirkėjų mokumo rizikos.

Faktoringo nauda pirkėjui:

 • Suteikia galimybę gauti ilgesnį apmokėjimo terminą.
 • Padeda pritraukti naujų tiekėjų.
 • Padidina perkamąją galią be kitų finansavimo šaltinių.

 

 • Plačiau apie suteikiamą Faktoringo paslaugą

  Šimtai tūkstančių pasaulio įmonių, sudarydamos prekybos sandorius, naudojasi faktoringo bendrovių paslaugomis. Faktoringas leidžia pritraukti papildomų lėšų prekybai finansuoti, užtikrina stabilius pinigų srautus bei palengvina jų planavimą, sumažina valdymo ir administracines sąnaudas, gali eliminuoti riziką, susijusią su blogais debitoriniais įsiskolinimais, todėl įmonės daugiau išteklių gali skirti savo pagrindinei veiklai.

  Faktoringas – tai paslaugų visuma, pagrįsta piniginio reikalavimo (debitorinio įsiskolinimo) perdavimu faktoringo bendrovei ir apimanti finansavimą, sąskaitų administravimą ir klientų skolų apskaitą bei rizikos, susijusios su abejotinomis skolomis, sumažinimą.

  Finansavimas

  Faktoringas yra efektyvus ir greitas įmonės apyvartinio kapitalo finansavimo būdas, kuris leidžia, neįkeičiant turto, gauti 80–90 proc. sąskaitos sumos. Pateikus dokumentus, pardavėjui sumokamas avansas, o pirkėjui atsiskaičius, – ir likusi suma. Faktoringas yra labai lanksti finansavimo priemonė, nes ji tiesiogiai susijusi su pardavimo apimtimi – kuo didesni pardavimas, tuo daugiau gaunama lėšų.

  Rizikos mažinimas

  Suinteresuota parduoti įmonė dažnai netikrina savo pirkėjų mokumo bei finansinės padėties, todėl pardavėjui gali kilti nenumatytų sunkumų, kai jo pirkėjai susiduria su mokumo problemomis. Faktoringo bendrovė gali įvertinti riziką faktoringo be regreso teisės atveju, susijusią su įvairiomis įmonėmis ir įmonių grupėmis, nes turi išsamią duomenų bazę, klientų tinklą. Faktoringas garantuoja Jūsų įmonei stabilius ir patikimus pinigų srautus net ir tuo atveju, kai pirkėjas susiduria su mokėjimo sunkumais ar bankrutuoja, tačiau tai neapima ginčų su pirkėju atvejų.

  Swedbank lizingas“, UAB konsultuoja klientą apie jo pirkėjus ir padeda jam surinkti pirkėjų įsiskolinimus.

  Sąskaitų administravimas

  Sąskaitų administravimas leidžia pardavėjui sutaupyti laiko ir papildomos darbo jėgos, kurios reikia įplaukoms užtikrinti, stebėti ir nuolat planuoti pinigų srautus. Sąskaitų administravimas apima:

  • sąskaitų peržiūrėjimą ir tikrinimą, ar jos atitinka prekybos sutartį (-is), įstatymus;
  • pirkėjo rizikos limito apskaičiavimą;
  • įplaukų iš pirkėjų rinkimą ir stebėjimą (pranešimų, priminimų, delspinigių sąskaitų siuntimą ir pan.);
  • pirkėjų finansinės padėties kontrolę;
  • mėnesinių ataskaitų (bendromis sumomis ir pagal konkrečias sąskaitas) pateikimą pardavėjams.

  Lėtai atsiskaitantys klientai yra gana įprastas reiškinys. Primenamieji pokalbiai, kitokie įspėjimai gali sutrikdyti pardavėjo ir pirkėjo santykius. Jei primena trečioji pusė - finansinė įmonė, tai paprastai pagerina klientų mokėjimo discipliną, nepažeidžia pirkėjų ir pardavėjų santykių.

  Informacija apie potencialią riziką

  Pirkėjui nesumokėjus pagal perleistą reikalavimą, pardavėjas privalo įvykdyti visą (faktoringo su regresu atveju) ar dalį pirkėjo neįvykdytos prievolės. Atidžiai susipažinkite su faktoringo sutarties sąlygomis – pardavėjo mokėjimo prievolė faktoringo bendrovei atsiranda ir kitais faktoringo sutartyje numatytais atvejais (pvz., informavimo pareigos pažeidimas, ginčai su pirkėju dėl pateiktų prekių ar suteiktų paslaugų). Netinkamas finansinių įsipareigojimų vykdymas didina Jūsų finansavimosi kaštus ir gali neigiamai įtakoti Jūsų kredito istoriją, o jei sutartis bus nutraukta Jums ją iš esmės pažeidus, gali būti pradėtas priverstinis skolos išieškojimas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.