Erdvė geriems darbams

Dalinkitės gerumu su kitais!

Yra daugybė puikių sumanymų ir iniciatyvų, kurioms įgyvendinti reikia mūsų visų pagalbos. Bendradarbiaudami su pirmąja Lietuvoje aukojimo internetu svetaine www.aukok.lt, „Swedbank“ interneto banko skyrelyje „Erdvė geriems darbams“ pristatome įvairius visuomeninius projektus ir siekiame sudaryti sąlygas interneto banke aukoti paprastai ir saugiai.

Susipažinkite su projektais, dalykitės gerumu ir prisidėkite prie prasmingų iniciatyvų įgyvendinimo. Nesvarbu, kokio dydžio bus jūsų parama. Aukokite ir parodykite, kad jums rūpi!

Sužinokite daugiau
Kaip aukoti: prie kiekvieno projekto aprašymo išvysite mygtuką „Aukoti“. Jį paspaudus, atsidarys užpildyta mokėjimo forma, kurioje Jums reikės tik įrašyti aukojimo sumą ir užbaigti mokėjimo operaciją įprastu būdu. Mokėjimo pavedimas Jums nieko nekainuos. Jei norite paaukoti anonimiškai ar pageidaujate gauti projekto ataskaitą el. paštu, praneškite apie tai info@aukok.lt.

Įkurkime Šv. Pranciškaus onkologijos centrą kartu

Kasmet Lietuvoje onkologinėmis ligomis suserga beveik 18 tūkst. žmonių. Šiuo metu diagnozė „vėžys“ skamba kaip nuosprendis. Tačiau broliai pranciškonai, remdamiesi Vakarų Europos patirtimi, drąsiai skelbia žinią, kad viduramžiai šios ligos istorijoje baigėsi.

Plačiau

Jie trokšta ne tik išsklaidyti prietarus, gaubiančius įvairias šios ligos formas, bet ir tikslingais darbais suburti Lietuvos žmones – padėti varginamiems šios sunkios, tačiau išgydomos ligos. Naujai pastatytame Šv. Pranciškaus onkologijos centre Klaipėdoje onkologiniams ligoniams ir jų artimiesiems, gyvenantiems bet kurioje Lietuvos vietovėje, teikiama nemokama dvasinė, psichosocialinė, sveikatinimo ir kitokia pagalba, gerinama sergančiųjų vėžiu gyvenimo kokybė ir išgyvenamumas.

Projektą vykdo VšĮ Šv. Pranciškaus onkologijos centras.

Sužinokite Daugiau

Pastatykime „SOS vilties apartamentus“

Į VšĮ „SOS gyvūnai“ prieglaudą patenka, o dažnai ir visą savo gyvenimą nugyvena daug sergančių, luošų ir garbingo amžiaus globotinių. Šiems gyvūnams būtinos šiltos ir jų poreikiams pritaikytos patalpos, kurių šiuo metu „SOS gyvūnų“ prieglaudoje labai trūksta.

Plačiau

Silpniems gyvūnams šaltos žiemos yra nepakeliamos, jie ima dar labiau sirgti, o išeiti į lauką dažnai prireikia daug jėgų, tad būtina sukurti palankesnes gyvenimo sąlygas. Siekdami, kad šių gyvūnų gyvenimas būtų bent kiek malonesnis ir šviesesnis, pildome savo seną svajonę ir pradedame naujos prieglaudos „SOS vilties apartamentai“ statybos darbus.

Projektą vykdo VšĮ „SOS gyvūnai“.

Sužinokite Daugiau

Suteikime galimybę neįgaliems vaikams augti, sveikti ir lavėti

Sutrikus vaiko raidai, atsilieka daugelio funkcijų, tokių kaip pvz., psichosocialinė, motorinė, kognityvinė, vystymasis. Šiuo metu Lietuvoje specialiųjų poreikių vaikai sudaro apie 10 proc. visų mokinių. Ar kada susimąstėte, kad daugiau nei 37 tūkst. mūsų vaikų yra reikalinga speciali pagalba?

Plačiau

Norėdami padėti šiems vaikams formuoti elementariuosius įgūdžius ir tapti visaverčiais visuomenės nariais, visų pirma turime jiems suteikti galimybę gauti nuolatinę kompleksinę terapiją. Valstybės pagalba yra nepakankama, todėl tėvams tenka patiems ieškoti išeičių ir būdų, kaip padėti sau ir vaikams. VšĮ „Padėk užaugti“ įsteigtame socialinės raidos ir reabilitacijos centre neįgaliesiems vaikams teikiamos individualios gydymo terapijos: kalbos, muzikos, kineziterapija, ergoterapija, kt.

Projektą vykdo VšĮ „Padėk užaugti“.

Sužinokite Daugiau

Pranešk apie skriaudžiamą gamtą

Tikriausiai esate pernelyg užsiėmę, todėl nerandate laiko pasirūpinti gretimame miškelyje augančia statybinių atliekų sankaupa ar pamiškėje suversta padangų krūva. Ko gero, galvojate, kad tuo užsiims bendrijos pirmininkas, kaimynas ar kažkas kitas. Tačiau skriaudžiamai gamtai yra labai svarbūs kiekvieno mūsų dėmesys ir veiksmai.

Plačiau

Kviečiame padėti švarinti aplinką, kurioje žaidžia, mokosi ir auga mūsų vaikai, kurioje taip pat gyvena miško žvėrys ir jų mažyliai. „Pranešk apie skriaudžiamą gamtą“ – žmones telkianti iniciatyva, koordinuojama Baltijos aplinkos forumo. Problemas sprendžiame visi drauge: aktyvūs piliečiai praneša, mes analizuojame, informuojame, raginame ir nuolat primename, o atsakingos institucijos ir mūsų paskatinti savanoriai vyksta į vietą ir ją sutvarko. Iniciatyva „Pranešk apie skriaudžiamą gamtą“ jau padėjo išspręsti daugiau nei 1,5 tūkst. problemų.

Projektą vykdo Baltijos aplinkos forumas.

Sužinokite Daugiau

Už vaikystę

Šiuo metu beveik 20 tūkst. Lietuvos vaikų nuolat patiria nepriteklių, skurdą, jų tėvai neturi darbo, kai kurie girtauja. Kiekvieną dieną šie vaikai išgyvena socialinę atskirtį: jie ne visada gali nueiti į mokyklą, neturi švarių drabužių. Jie nežino, kas yra nerūpestinga vaikystė.

Plačiau

Dauguma šeimų nuoširdžiai rūpinasi savo vaikais, tačiau ne visos pajėgia susidoroti su užgriuvusia nelaime, skurdu ar sunkiomis gyvenimo sąlygomis. Kartais reikia visai nedaug – palaikymo ir minimalios pagalbos, kad šeimos ir jose augančių vaikų situacija iš esmės pasikeistų. Visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“ siekia užtikrinti laimingą ir saugią vaikystę, suteikdama individualią paramą pažeidžiamiausioms Lietuvos šeimoms bei plėtodama vaikų dienos centrų, teikiančių nemokamas paslaugas vaikams ir šeimoms, tinklą.

Projektą vykdo VšĮ „Padėk užaugti“.

Sužinokite Daugiau

„Atrodė, kad niekam nerūpi, gyva aš ar ne“

Emocinės paramos tarnyba „Jaunimo linija“ jau beveik ketvirtį amžiaus padeda jauniems žmonėms, teikdama emocinę paramą nemokamu telefonu 8 800 28 888 ir el. paštu (www.jaunimolinija.lt/laiskai). Taip ilgai organizacija veikia tik neabejingų žmonių dėka.

Plačiau

285 aktyvūs savanoriai visą parą dirba „Jaunimo linijoje“, kad jauni žmonės turėtų su kuo pasidalyti savo sunkumais ir rinktųsi gyvenimą. Į „Jaunimo liniją“ kasdien skambina daugiau nei 300 jaunų, sunkumų slegiamų žmonių, kuriems mūsų telefonas dažnai yra vienintelis priimtinas pagalbos būdas. Jauni žmonės į „Jaunimo liniją“ dažniausiai kreipiasi dėl minčių apie savižudybę, santykių su tėvais, globėjais, kitos lyties atstovais ar draugais, vienišumo, patyčių.

Projektą vykdo paramos fondas „Jaunimo linija“.

Sužinokite Daugiau
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.