Bekontaktės mokėjimo kortelės

Naujos bekontaktės mokėjimo kortelės!

Bekontaktė mokėjimo kortelė – tai dar greitesnis būdas atsiskaityti už pirkinius. Jei atsiskaitymo suma ne didesnė nei 10 eurų, PIN kodo įvesti nereikės.

Tik pypt ir sumokėta!

Turėdami naujos kartos mokėjimo kortelę, galėsite dar greičiau ir paprasčiau atsiskaityti už kasdienius pirkinius. Kai atsiskaitymo suma neviršija 10 eurų, pakanka pridėti tokią kortelę prie bekontakčiams mokėjimams pritaikyto kortelių skaitytuvo, PIN kodo įvesti nereikia. Jei atsiskaitymo suma viršija šį limitą, mokėjimą atliksite kaip įprasta – įvedę PIN kodą.

Naudodamiesi šio tipo kortelėmis, Jūs galite atlikti ir visas įprastas operacijas – atsiskaityti parduotuvėse ir kitose prekybos vietose, sumokėti už pirkinius internetu, išsigryninti pinigų bankomatuose. Bekontakčiai mokėjimai – tai papildoma Jūsų kortelės galimybė.

Lietuvoje bekontakčiu būdu už pirkinį galima sumokėti tuomet, kai atsiskaitymo suma neviršija 10 eurų. Jei pirkinio vertė didesnė, atsiskaitymas vyks kaip ir įprasta – įvedus PIN kodą. Savo bekontakte kortele galėsite naudotis ir užsienyje, tačiau skirtingose šalyse gali būti nustatyti skirtingi bekontakčių mokėjimų limitai.

Bekontaktės mokėjimo kortelės yra pažymėtos specialiu simboliu. Tokį pat simbolį pamatysite ir ant kortelių skaitytuvo, kuris priima bekontakčius mokėjimus.

Simbolis ant kortelės

Simbolis ant kortelių skaitytuvo

Jei prekybos vietoje įrengtas bekontakčius mokėjimus priimantis kortelių skaitytuvas ir Jūsų pirkinio suma neviršija 10 eurų, Jums tereikia pridėti kortelę prie skaitytuvo. Jei pirkinio suma viršija 10 eurų, Jums reikės įvesti kortelės PIN kodą. Visais atvejais instrukcijos bus pateiktos skaitytuvo ekrane (kai kuriuose skaitytuvuose bus galima įvesti PIN kodą neįdėjus kortelės į skaitytuvą, kituose skaitytuvuose kortelę reikės įdėti).

Jei prekybos vietoje kortelių skaitytuvas nepriima bekontakčių mokėjimų, savo kortele galėsite atsiskaityti įprastai – įvedę PIN kodą.

Atsiskaitymas bekontaktėmis kortelėmis yra paprastas, greitas ir saugus:

Įsitikinkite, kad skaitytuvas yra pažymėtas bekontakčių mokėjimų simboliu.

Jei skaitytuvas tokių atsiskaitymų nepriima, kortele naudokitės kaip įprasta – įvesdami PIN kodą.

Skaitytuvo ekrane pamatysite užrašą, nurodantį, kad galite pridėti kortelę. Jei atsiskaitymo suma mažesnė nei 10 eurų, PIN kodo įvesti nereikės.

Kai kuriais atvejais atlikdami atsiskaitymus iki 10 eurų, terminale galite pamatyti prašymą įvesti PIN kodą. Tai papildomas saugumo sprendimas, užtikrinantis, kad kortelė nėra prarasta ir ja naudojasi būtent jos savininkas.

Priglaudę kortelę išgirsite garsinį signalą ir pamatysite žalią švieselę. Tai reiškia, kad mokėjimas atliktas.

Skaitytuvo ekrane pamatysite užrašą „Priimta“ (užrašas gali būti kitoks).

Svarbu: atlikus bekontaktį mokėjimą, kuomet suma neviršija 10 eurų, čekis nebus automatiškai spausdinamas. Visada galite nurodyti, kad pageidaujate gauti čekį.

Bekontakčių mokėjimų funkcijos įjungimas / išjungimas

Aktyvuojant bekontaktę mokėjimo kortelę, ši funkcija yra įjungiama automatiškai. Tam, kad galėtumėte šia funkcija naudotis, turėsite prieš tai atlikti vieną operaciją, kurią reikia patvirtinti PIN kodu (bankomate arba kortelių skaitytuve).

Bekontakčių mokėjimų funkciją taip pat galite bet kada įjungti / išjungti naudodamiesi „Swedbank“ išmaniąją programėle, interneto banku arba paskambinę telefonu 1884. Kortelės statusas (bekontakčiai mokėjimai įjungi / išjungti) pasikeis atlikus vieną operaciją, tvirtinamą PIN kodu.

Bekontaktės mokėjimo kortelės yra saugios, nes jose įdiegta tokia pat apsauga nuo sukčiavimo, kaip ir įprastose mokėjimo kortelėse. Atliekant mokėjimo operaciją Jūsų duomenys saugiai perduodami į skaitytuvą. Kartais atliekant bekontaktį mokėjimą Jūsų bus paprašyta įvesti PIN kodą, net jei pirkinio suma bus mažesnė nei 10 eurų. Tai papildomas saugumo sprendimas, užtikrinantis, kad kortele naudojasi būtent jos savininkas.

Jei kortelę praradote, nedelsiant ją užblokuokite paskambinę telefonu 1884, naudodamiesi „Swedbank“ išmaniąja programėle arba interneto banke. Užblokavus kortelę, Jūsų pinigai bus saugūs.

Ar bekontakte kortele galiu atsiskaityti visuose kortelių skaitytuvuose?

Kortele galite atsiskaityti visuose skaitytuvuose, kurie priima Jūsų tipo mokėjimo korteles (VISA/Mastercard). Jeigu skaitytuvas nepriima bekontakčių atsiskaitymų, kortele atsiskaitysite kaip įprasta – įvedę PIN kodą.

Ar atsiskaitymo suma gali būti nuskaityta kelis kartus, jei netyčia pridėsiu kortelę prie skaitytuvo daugiau nei vieną kartą?

Kortelėje yra įdiegta speciali apsaugos funkcija, kuri užtikrina, kad kortelę pridėjus prie skaitytuvo būtų atlikta tik viena operacija. Net jei kortelę pridėsite prie skaitytuvo kelis kartus, už tą pačią pirkimo operaciją suma bus nuskaityta tik vieną kartą.

Ar pinigai gali būti nuskaityti, jei netyčia prieisiu per arti prie skaitytuvo, kuris tuo metu atlieka bekontaktį mokėjimą?

Bekontaktis mokėjimas atliekamas tik tuomet, kai kortelės nuo skaitytuvo yra ne didesniu nei 4 cm atstumu. Kad įvyktų mokėjimo operacija, kortelė turi būti pridėta prie kortelių skaitytuvo.

Kaip dažnai man reikės įvesti PIN kodą atsiskaitant bekontakte kortele, kai suma neviršija 10 eurų?

Kai kuriais atvejais Jūs būsite paprašyti įvesti PIN kodą, net jei pirkinio suma bus mažesnė nei 10 eurų. Tai papildomas saugumo sprendimas, užtikrinantis, kad kortele naudojasi būtent jos savininkas.

Ar galiu atlikti bekontaktį atsiskaitymą neišsiėmęs kortelės iš piniginės?

Mes rekomenduojame visada išsiimti kortelę iš piniginės, kai atliekate bekontaktį mokėjimą.

Kodėl negaliu atlikti bekontakčio mokėjimo su savo kortele?

Bekontakčių mokėjimų funkcija įjungiama, kai aktyvuojate kortelę ir atliekate vieną operaciją įvesdami PIN kodą skaitytuve ar bankomate. Bekontakčių mokėjimų funkciją galite bet kada išjungti. Norėdami vėl įjungti šią funkciją, po įjungimo turėsite atlikti vieną operaciją įvesdami PIN kodą (bankomate arba skaitytuve).

Kokiu atstumu reikia kortelę pridėti prie kortelių skaitytuvo, kad būtų atliktas mokėjimas?

Kortelė nuo skaitytuvo turi būti mažesniu nei 4 cm atstumu.

Ar bekontakčiai mokėjimai saugūs?

  1. Kadangi kortelės nereikia įdėti į skaitytuvą ar paduoti kasininkui, kortelės duomenų negalima nepastebimai nuskaityti ar nukopijuoti.
  2. Specialus saugumo mechanizmas užtikrina, kad vienu metu kortele būtų galima atlikti tik vieną mokėjimą. Tai reiškia, kad jei atsitiktinai vėl pridėsite kortelę prie skaitytuvo, pinigai antrą kartą nebus nuskaityti.
  3. Bekontaktėse mokėjimo kortelėse įdiegta tokia pat apsauga nuo sukčiavimo kaip ir kontaktinėse kortelėse.
  4. Kai kada atliekant bekontaktį mokėjimą Jūsų bus paprašyta įvesti PIN kodą, kad būtų įsitikinta, jog kortelės savininkas esate Jūs.

Ką daryti praradus kortelę?

Nedelsiant užblokuokite kortelę paskambinę telefonu 1884, „Swedbank“ išmaniojoje programėlėje arba interneto banke

Ar galiu bekontakte kortele naudotis užsienyje?

Taip, kortele galite naudotis visame pasaulyje. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad skirtingose šalyse gali būti taikomas skirtingas bekontakčio mokėjimo limitas. Pavyzdžiui, daugelyje Europos šalių limitas yra 25 eurai, Skandinavijoje – 25 eurai, Jungtinėje Karalystėje – 30 svarų.

Aš įjungiau / išjungiau bekontakčių mokėjimų funkciją. Kodėl ši funkcija nebuvo aktyvuota?

Bekontakčių mokėjimų funkcija, pakeitus jos statusą, įsigalioja tuomet, kai atliekate vieną operaciją įvesdami PIN kodą (bankomate arba skaitytuve).

Jus taip pat galėtų dominti

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.