Vyriausybės taupymo lakštai

Tai mažos rizikos investavimo priemonė, suteikianti galimybę patikėti savo laisvas lėšas Lietuvos Vyriausybei.

  • Saugi ir patikima investicija – valstybė garantuoja, kad šie skolos vertybiniai popieriai bus išpirkti ir palūkanos sumokėtos laiku.
  • Netaikomi mokesčiai už taupymo lakštų įsigijimą ir saugojimą.
  • Taupymo lakštai yra apdrausti įsipareigojimų investuotojams draudimu VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“.
  • Taupymo lakštus leidžia Lietuvos Respublikos Vyriausybė, o platina „Swedbank".
  • Minimali investuojama suma nuo 100 eurų.
  • Palūkanos, atspindinčios rinkos situaciją.
  • Galimybė parduoti taupymo lakštus prieš laiką ir atgauti dalį sukauptų palūkanų *.
  • Nemokamas lėšų už taupymo lakštus išmokėjimas grynaisiais pinigais „Swedbank“ padaliniuose (per 60 d. nuo lėšų patekimo į sąskaitą). Atsiimant lėšas vėliau nustatyto termino arba bankomatuose, bus taikomi standartiniai banko paslaugų įkainiai;
  • Taupymo lakštai platinami iš anksto nustatytais laikotarpiais. Platinimo laikotarpio metu taupymo lakštų kaina kiekvieną dieną didėja, todėl įsigiję anksčiau sumokėsite mažesnę kainą ir uždirbsite daugiau palūkanų, nei įsigiję paskutinę platinimo dieną. Tiksli platinimo kaina priklauso nuo nustatytos palūkanų normos ir yra nurodyta kiekvienos taupymo lakštų emisijos sąlygose.
  • Lietuvos Respublikos Finansų ministerija numato taupymo lakštų emisijas: Kitos numatomos taupymo lakštų emisijos.

* Jei pinigų prireikė anksčiau laiko, taupymo lakštus galėsite parduoti nepasibaigus terminui. Kiekvienos taupymo lakštų emisijos sąlygose nurodytos datos, kada vyksta pirmalaikiai taupymo lakštų išpirkimai, ir kada vėliausiai reikia pateikti pirmalaikio išpirkimo prašymą, norint pasinaudoti pageidaujama pirmalaikio išpirkimo data. Prašymą pirmalaikiam išpirkimui galite pateikti interneto banke arba bet kuriame „Swedbank“ klientų aptarnavimo padalinyje.

Taupymo lakštams galioja įsipareigojimų nevykdymo rizika. Išsamų skolos vertybinių popierių savybių aprašymą rasite čia.

Įsipareigojimai investuotojams yra apdrausti VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas LR indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatyme nustatytomis sąlygomis. Plačiau

Daugiau apie taupymo lakštus galite skaityti Lietuvos Respublikos Finansų ministerijos puslapyje.

Pateikta informacija yra bendro informacinio pobūdžio. Tai nėra asmeninė rekomendacija, kvietimas, nurodymas ar pasiūlymas pirkti ar parduoti Vyriausybės taupymo lakštus. Tarpininkas neprisiima jokios atsakomybės už tiesioginius arba netiesioginius nuostolius ar išlaidas, patirtas pasinaudojus šia informacija.