Apsaugota būsto paskola

Atsitikus nelaimei, artimiesiems liks būstas, o ne paskola

 • Apsaugosite savo artimuosius nuo finansinės naštos. Jūsų netekties ar negalios (draudžiamojo įvykio) atveju draudimo išmoka kompensuos negrąžintą Jūsų būsto paskolos dalį.
 • Gyvybės draudimo sumą pasirinksite patys – galėsite nuspręsti, ar draustis visos būsto paskolos dydžio suma, ar rinktis mažesnę.
 • Pasirinkus didesnę gyvybės draudimo sumą, Jums bus pritaikyta nuolaida draudimo įmokoms.

„Apsaugota būsto paskola“ yra gyvybės draudimo paslauga, kurią teikia „Swedbank Life Insurance SE" Lietuvos filialas per atstovą „Swedbank“, AB.

Pasirinkite labiausiai Jūsų poreikius atitinkančią paslaugą.

Įvykis „Apsaugota būsto paskola“ „Apsaugota būsto paskola“ bei „Ligos ir nedarbo apsauga“
Mirtis
Sunki negalia1
Nedarbingumas dėl ligos2
Darbo praradimas3

Skaičiuoklė

Apdraustojo amžius
Gyvybės draudimo suma
Mėnesinė "Ligos ir nedarbo apsauga" draudimo suma
 
EUR
Mėnesinė draudimo įmoka už gyvybės draudimo apsaugą
0.00EUR
Mėnesinė draudimo įmoka už sunkios negalios draudimo apsaugą
0.00EUR
Mėnesinė „Ligos ir nedarbo apsauga“ draudimo įmoka
0.00EUR
Preliminari pirmoji mėnesinė įmoka
0.00EUR

Žiūrėti detalius paskaičiavimus

1Sunki negalia – tai draudimo apsaugos galiojimo laikotarpiu atsiradusi apdraustojo negalia ir atitinkamos Lietuvos Respublikos institucijos pripažintas 30 proc. ar mažesnis darbingumas, nepertraukiamai besitęsiantis 12 mėnesių ar ilgiau.
2Nedarbingumas dėl ligos – tai įvykis, atsitikęs dėl nelaimingo atsitikimo (pavyzdžiui, einant gatve kryptelėjus koją patirta čiurnos sąnario trauma, slidinėjant lūžęs šlaunikaulis, eismo įvykio metu patirta dubens trauma ir kiti sužalojimai) ar ligos (pavyzdžiui, persirgus gripu prasidėjusios komplikacijos, nustatytas plaučių uždegimas, miokardo infarktas ir kt.).
3Darbo praradimas – tai įvykis, kai netenkama darbo darbdavio iniciatyva (pavyzdžiui, įmonei bankrutavus, atėmus įmonės veiklos licenciją) ar abipusiu šalių susitarimu darbdavio iniciatyva (pavyzdžiui, mažinant etatus).

Apsaugota būsto paskola

 • Rekomenduojame, kad gyvybės draudimo suma atitiktų Jūsų finansinių įsipareigojimų sumą, tačiau galite rinktis ir mažesnę gyvybės draudimo sumą.
 • Sunkios negalios draudimo suma bus lygi Jūsų pasirinktai gyvybės draudimo sumai, jeigu nebus sutarta kitaip.
 • Įvykus draudžiamajam įvykiui, draudikas išmokės draudimo išmoką, lygią kredito likučiui, bet ne didesnę nei gyvybės draudimo suma.
 • Paslaugą gali rinktis „Swedbank“ būsto paskolos turėtojai, bendraskoliai arba laiduotojai. Jie gali sudaryti po atskirą paslaugos „Apsaugota būsto paskola“ sutartį. Bendra draudimo suma negali viršyti paskolos sumos.

Pasirinkus didesnę draudimo sumą gyvybės draudimo įmokoms taikomos nuolaidos.

Įmokos nuolaidos dydis priklauso nuo pasirinktos draudimo sumos:

Draudimo suma* (EUR) Mėnesinės draudimo įmokos nuolaida
50 000 - 74 999.99 10%
75 000 - 99 999.99 15%
100 000 - ... 25%

* Draudimo suma apskaičiuojama sumuojant Jūsų pasirinktas gyvybės draudimo sumas visose turimose draudimo sutartyse: „Apsaugota būsto paskola“, „Šeimos pajamų apsauga“ ir „Šeimos pajamų apsauga plius“.

Ligos ir nedarbo apsauga

 • Jeigu turite būsto paskolą, „Ligos ir nedarbo apsauga“ palengvins Jūsų finansinę naštą netikėtai tapus nedarbingu dėl ligos, nelaimingo atsitikimo ar netekus darbo.
 • Iki kol grįšite į darbą (ligos atveju – pasveiksite, netekus darbo – įsidarbinsite naujoje darbovietėje) „Swedbank P&C Insurance AS” Lietuvos filialas jums kas mėnesį mokės būsto paskolos įmokos dydžio draudimo išmokas, bet ne ilgiau nei 12 mėnesių.

„Ligos ir nedarbo apsauga“ yra ne gyvybės draudimo paslauga, kurią teikia „Swedbank P&C Insurance AS” Lietuvos filialas per atstovą „Swedbank“, AB.

 • Sutartį galima nutraukti bet kada nemokant papildomų sutarties nutraukimo mokesčių;
 • „Apsaugota būsto paskola“ ir „Ligos ir nedarbo apsauga“ – tai rizikinis draudimas, skirtas užtikrinti finansinę apsaugą nelaimės atveju. Jūsų sumokėtos draudimo įmokos neskiriamos investavimui ir kaupimui, todėl pasibaigus sutarčiai ar nutraukus ją, jokios išmokos nemokamos
 • Prieš sudarydami sutartį susipažinkite:
 1. Užpildykite poreikių klausimyną;
 2. Užpildykite „Apsaugotos būsto paskolos“ prašymą sudaryti sutartį;
 3. Atsakykite į Apdraudžiamojo apklausos anketos klausimus. Pagal anketoje pateiktus duomenis bus įvertinta draudimo rizika;
 4. Po rizikos vertinimo patvirtinkite sutarties sudarymą;
 5. Papildomai galite sudaryti „Ligos ir nedarbo apsaugos“ sutartį;
 6. Sudarant „Apsaugotos būsto paskolos“ ir „Ligos ir nedarbo apsaugos“ sutartis, kartu Jums bus pateikti e. sąskaitos su automatiniu mokėjimu sutikimai. Pasirinkus šį mokėjimo būdą, mėnesinės draudimo įmokos bus nurašomos automatiniu būdu.

Apsaugota būsto paskola

Ką būtina žinoti apsidraudusiajam?

Perspėkite savo artimuosius, kad Jūsų netekties atveju jis (jie) žinotų, jog turite gyvybės draudimo sutartį.

Ką būtina žinoti apsidraudusiojo šeimai ar jo atstovams?

 • Jei naudojatės „Swedbank“ interneto banku, prisijunkite ir užpildykite prašymą interneto banke;
 • Jei nesinaudojate „Swedbank“ interneto banku, skambinkite tel. 1884 ir susitarkite dėl atvykimo į artimiausią „Swedbank“ klientų aptarnavimo padalinį.

Kokius dokumentus būtina turėti?

Padalinyje pildydami prašymą draudimo išmokai gauti turėkite su savimi savo asmens dokumentą (pasą arba asmens tapatybės kortelę) ir teisę į draudimo išmoką patvirtinančius dokumentus:

 • Mirties atveju

  • Apdraustojo asmens mirties liudijimą arba notaro patvirtintą jo nuorašą.
  • Paveldėjimo teisės liudijimą, jeigu sutartyje nėra paskirtas naudos gavėjas mirties atveju.
  • Įvykio aktą, jeigu jis rašytas darbovietėje ar policijoje, teismo sprendimą.
  • Kitus įvykį patvirtinančius dokumentus, jei tokių yra.
 • Sunkios negalios atveju

  • Lietuvos Respublikos Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos išduotus oficialius dokumentus, liudijančius apie Apdraustojo Sunkios negalios pripažinimą (30% ar mažesnis darbingumas, besitęsiantis nepertraukiamai 12 mėnesių ar ilgiau, kuriuose pateikiama informacija apie Sunkios negalios pripažinimo pagrindą, laikotarpį bei informacija apie darbingumo netekimą: pažyma, neįgaliojo pažymėjimas ir išvada, darbingumo lygio vertinimo akto kopiją (jei paprašo draudikas papildomai).
  • Apdraustojo ligos istorijos išrašus arba jų kopijas, patvirtintas teisės aktų nustatyta tvarka.
  • Išrašą iš stacionaraus ir/ar ambulatorinio gydymo įstaigos patvirtinantį Draudžiamojo įvykio faktą, išsamiai aprašantį diagnozę ir ją patvirtinančius medicininių tyrimų rezultatus, kurių pagrindu diagnozė buvo pripažinta (jei Draudikas to prašo) arba jų kopijas, patvirtintas teisės aktų nustatyta tvarka.
  • Tyrimo ir/ar teismo išvadą apie nelaimingo atsitikimo priežastis ir aplinkybes (jei Draudikas to prašo).

Ligos ir nedarbo apsauga

Susirgę kuo greičiau kreipkitės į gydytoją, kuris Jums išduos elektroninį nedarbingumo pažymėjimą.

Jeigu netekote darbo, pirmiausiai užsiregistruokite Darbo biržoje kaip bedarbis, ieškantis darbo. Taip pat apie įvykį kuo greičiau praneškite mūsų darbuotojams:

Užpildykite pranešimo apie įvykį formą ir išsiųskite ant formos nurodytu adresu

Draudėjų, apdraustųjų, naudos gavėjų ir nukentėjusių trečiųjų asmenų skundų nagrinėjimo ir atsakymų pareiškėjams teikimo tvarka.


„Apsaugota būsto paskola“ yra gyvybės draudimo paslauga, kurią teikia „Swedbank Life Insurance SE" Lietuvos filialas per atstovą „Swedbank“, AB.

„Ligos ir nedarbo apsauga“ yra ne gyvybės draudimo paslauga, kurią teikia „Swedbank P&C Insurance AS” Lietuvos filialas per atstovą „Swedbank“, AB.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.