„Swedbank“ pensija plius

Kaupkite lėšas papildomai pensijai savarankiškai ir valdykite sutartį patys

 • Galite patys rinktis bei keisti vieną iš siūlomų keturių investavimo krypčių.
 • Galėsite atsiimti dalį sukauptų lėšų nenutraukę sutarties.
 • „Swedbank“ pensija plius – tai investicinio gyvybės draudimo paslauga, skirta savarankiškai kaupti papildomas lėšas pensijai. Paslaugą teikia „Swedbank Life Insurance SE“ Lietuvos filialas per atstovą „Swedbank“, AB.
 • Periodiškai taupydami iki pensijos pradžios galite sukaupti pakankamai, kad galėtumėte gyventi patogiau. Be to, viskas, ką sukaupsite „Swedbank“ pensija plius sutartyje, priklausys Jums. Jūsų mirties atveju sukauptą sumą gaus Jūsų paveldėtojai arba draudimo sutartyje nurodytas naudos gavėjas.
 • Galite pasirinkti vieną iš keturių investavimo krypčių, priklausomai nuo savo investavimo rizikos tolerancijos.
 • Įmokas mokėti patogu ir paprasta – jos gali būti nurašomos kartą per mėnesį Jūsų pasirinktą dieną e. sąskaitos automatinio mokėjimo būdu. Jūs patys galėsite nustatyti įmokos dydį, ją padidinti ar sumažinti, atsižvelgdami į savo finansinę situaciją arba bet kada sumokėti papildomą įmoką.
 • Valstybė skatina šį taupymo būdą ir taiko mokestines lengvatas kaupiamojo gyvybės draudimo įmokoms. Todėl kasmet galėsite naudotis gyventojų pajamų mokesčio lengvata ir susigrąžinti iki 15 proc. nuo sumokėtų įmokų*. Maksimali Jūsų sumokėtų metinių įmokų* suma visose turimose sutartyse, nuo kurios galima susigrąžinti 15 proc., yra 2 000 eurų.

  Daugiau informacijos čia.

  * t.y. įmokos į kaupiamojo gyvybės draudimo sutartis, pensijų fondus, profesinių pensijų fondų dalyvių asociacijų ir (ar) jiems analogiškų subjektų, veikiančių Europos ekonominės erdvės valstybėje.

„Euro obligacijų kryptis“ – žemos rizikos investavimo kryptis, kai siekiama turto augimo ilguoju laikotarpiu, investuojant lėšas į skolos vertybinius popierius. Didžioji lėšų dalis investuojama į patikimų reitingo agentūrų aukštai vertinamas obligacijas, išleistas vyriausybių arba įmonių. Investavimo valiuta eurai, kuri padeda apsisaugoti nuo galimos valiutų svyravimo rizikos.

„Pensija 1 plius“ – žemos rizikos investavimo kryptis, kai siekiama uždirbti daugiau, tačiau galimi nedideli trumpalaikiai investicinės vertės svyravimai. Apie 70 proc. jūsų kaupiamų lėšų investuojama į vyriausybių vertybinius popierius (obligacijas) ir tik apie 30 proc. – į bendrovių akcijas.

„Pensija 2 plius“ – vidutinės rizikos investavimo kryptis, turinti didesnį uždarbio potencialą, tačiau galimi trumpalaikiai investicinės vertės svyravimai. Apie 60 proc. jūsų kaupiamų lėšų investuojama į bendrovių akcijas, o apie 40 proc. – į vyriausybių vertybinius popierius (obligacijas).

„Pensija 3 plius“ – didelės rizikos investavimo kryptis, skirta siekiantiems maksimalaus pelningumo ir suprantantiems, kad investuojant į akcijas galimi dideli trumpalaikiai vertės svyravimai. Jūsų kaupiamos lėšos 100 proc. investuojamos į bendrovių akcijas.

Sutarties galiojimo metu galite keisti investavimo kryptis. Investavimo krypčių keitimas yra atliekamas nemokamai.

 1. Prisijunkite prie savo „Swedbank“ interneto banko.
 2. Užpildykite poreikių ir nesudėtingų finansinių priemonių investuotojo klausimynus.
 3. Užpildykite „Swedbank“ pensija plius prašymą sudaryti sutartį;
 4. Patikrinę įrašytus duomenis, patvirtinkite sutarties sudarymą;
 5. Sudarant „Swedbank“ pensija plius sutartį, kartu bus pateiktas e. sąskaitos su automatiniu mokėjimu sutikimas. Jums pasirinkus šį mokėjimo būdą, mėnesinės draudimo įmokos bus nurašomos automatiniu būdu.

Jeigu sudarant sutartį interneto banke Jums kilo klausimų, kviečiame paskambinti mums telefonu 1884. Mūsų Konsultacijų centro specialistai mielai Jums padės ir suteiks konsultaciją.

 • Sukaupta suma Jums bus išmokėta pasibaigus „Swedbank“ pensija plius sutarčiai. Prieš pasibaigiant „Swedbank“ pensija plius sutarčiai Jums reikės pateikti prašymą mokėti draudimo išmoką. Tai galite padaryti interneto banke arba paskambinę tel. 1884 ir susitarę dėl atvykimo į norimą „Swedbank“ banko padalinį. Pildant prašymą banko padalinyje, turėkite su savimi asmens dokumentą – pasą arba asmens tapatybės kortelę.
 • „Swedbank“ pensija plius sukauptos lėšos yra Jūsų nuosavybė. Jūsų mirties atveju sukauptą sumą gaus Jūsų paveldėtojai arba draudimo sutartyje nurodyti naudos gavėjas.

Kilus bet kokiam klausimui ar abejonei, susijusiai su Jūsų draudimo sutartimi ar sukauptų lėšų išmokėjimu, pirmiausia kviečiame paskambinti mums tel. 1884, rašyti el. paštu info@swedbank.lt arba užsukti į artimiausią „Swedbank“ padalinį.

Čia galite susipažinti su skundų nagrinėjimo ir atsakymų pareiškėjams teikimo tvarka.

Suabejoję mūsų atsakymu, visuomet turite teisę kreiptis į Lietuvos Banko Priežiūros tarnybą: adresas korespondencijai – Žirmūnų g. 151, LT-09128 Vilnius Su tikslia ginčų nagrinėjimo tvarka galite susipažinti Lietuvos banko tinklapyje.

„Swedbank" pensija plius - tai investicinio gyvybės draudimo paslauga, kai investavimo rizika tenka draudėjui. Investicijų vertė gali kilti arba kristi, t. y.: investicijų pajamingumas negarantuotas, draudimo išmokos dydis draudimo sutarties pabaigoje nežinomas ir jūs galite atgauti mažiau nei investavote bei dėl investavimo rizikos patirti nuostoliai tenka klientui. Praeities rezultatai negarantuoja ateities rezultatų, kuo didesnė akcijų dalis, tuo rizika yra didesnė.

Pateikta informacija negali būti traktuojama kaip draudiko rekomendacija pasirinkti šią paslaugą, jūs esate atsakingi už savo pasirinkimą, todėl, prieš priimdami sprendimą sudaryti investicinio gyvybės draudimo sutartį, turėtumėte susipažinti su išsamia informacija, kuri pateikta draudimo taisyklėse, investavimo krypčių aprašymuose, ir kita informacija, kurią galite rasti www.swedbank.lt.

Jus taip pat galėtų dominti

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.