Būsto paskola ir paskola įkeičiant nekilnojamąjį turtą

„Swedbank“ būsto paskola – tai tvirta partnerystė

Pasirinkę „Swedbank“ būsto paskolą arba paskolą įkeičiant nekilnojamąjį turtą, lengvai įsikursite savo naujuose namuose ir turėsite patikimą finansų partnerį visą paskolos laikotarpį.

Atsakymą dėl būsto paskolų galite gauti net neatėję į banką.

Pasinaudokite skaičiuokle

Užpildykite paraišką

Gaukite atsakymą


Specialus pasiūlymas! Pateikus paraišką interneto banke, pritaikysime 40% nuolaidą naujos būsto paskolos sutarties administravimo mokesčiui. Nuolaidos taikomos nuo sutarties pasirašymo metu galiojančių įkainių ir negali būti sumuojamos.
Pasiūlymas galioja pateikus paraišką 2017-11-06 – 2018-06-30.

Būsto paskola Paskola įkeičiant nekilnojamąjį turtą Valstybės iš dalies kompensuojama būsto paskola
Kam skirta Būsto paskola skirta planuojantiems pirkti, statyti ar rekonstruoti savo būstą, taip pat pirkti žemės sklypą ir statyti jame namą. Paskola įkeičiant nekilnojamąjį turtą skirta planuojantiems remontuoti būstą, sodo namą, statyti ūkinius pastatus ar juos rekonstruoti, pirkti žemės sklypą ar sodybą. Paskola skirta Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatyme nurodytų remtinų žmonių būsto poreikiams tenkinti – būstui pirkti, statyti, turimam būstui rekonstruoti, pritaikant neįgaliųjų poreikiams. Suteikiama 10 arba 20 proc. subsidija gali būti panaudota daliai iš dalies kompensuojamos būsto paskolos ar daliai pradinio įnašo apmokėti.
Pildyti paraišką Pildyti paraišką Pildyti paraišką
Bendraskolio arba Laiduotojo paraiška

Pagrindinės savybės

 • Suteikiama paskolos suma priklausys nuo Jūsų šeimos pajamų, turimų finansinių įsipareigojimų ir įkeičiamo turto vertės
 • Paskolai grąžinti turėsite iki 30 metų.
 • Galima pasirinkti paskolos mokėjimo būdą

Sąlygos paskolai gauti

 • Priklausomai nuo kredito sumos Jūsų pajamos, atskaičius mokesčius, turėtų būti ne mažesnės nei 350 Eur per mėnesį, o paskolą imant su bendraskoliu – nuo 724 Eur per mėnesį
 • Reikalingas gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto įkeitimas

Naudinga žinoti

 • Papildomos sąlygos Valstybės iš dalies kompensuojamai būsto paskolai gauti

  • Turtas ir gautos pajamos už kalendorinius metus yra ne didesni nei šie LR Vyriausybės nustatyti dydžiai:

   • asmens be šeimos grynosios metinės pajamos 8 976 Eur ir turtas – 13 158 Eur;
   • dviejų ar trijų asmenų šeimos grynosios metinės pajamos – 12 546 Eur ir turtas – 26 724 Eur;
   • keturių ir penkių asmenų šeimos grynosios metinės pajamos – 15 096 Eur ir turtas – 35 598 Eur;
   • šešių ir daugiau asmenų šeimos grynosios metinės pajamos vienam asmeniui – 2 550 Eur ir turtas vienam asmeniui – 8 466 Eur;
  • Įgyjamas pirmasis būstas (kai paskola skirta būsto įsigijimui).
  • Galima paskolos suma:

   • 53 000 Eur – vienam asmeniui be šeimos.
   • 87 000 Eur – dviejų ir daugiau asmenų šeimai.
   • 35 000 Eur – būstui rekonstruoti, neatsižvelgiant į asmens šeiminę padėtį.

  Kas gali gauti valstybės iš dalies kompensuojamą būsto paskolą?

  Valstybės iš dalies kompensuojamą būsto paskolą gali gauti šeimos ir asmenys, pagal Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymą turintys teisę į valstybės paramą būstui pirkti, statyti ar rekonstruoti.

  Valstybės iš dalies kompensuojamų būsto kreditų teikimo ir subsidijų valstybės iš dalies kompensuojamų būsto kreditų daliai apmokėti teikimo tvarkos aprašas reglamentuoja valstybės iš dalies kompensuojamų būsto kreditų teikimą iš bankų ar kitų kredito įstaigų, nustato reikalavimus remiamo asmens pajamoms bei turtui ir reglamentuoja visą valstybės iš dalies kompensuojamos būsto paskolos suteikimo mechanizmą.

  Reikalingi dokumentai

  Asmuo, norintis gauti valstybės iš dalies kompensuojamą būsto paskolą, turi pristatyti savivaldybės, kurioje jis yra deklaravęs savo gyvenamąją vietą, išrašytą nustatytos formos pažymą (originalą) apie tai, kad jis gali pretenduoti į subsidiją ir kitus reikalingus dokumentus – juos rasite čia. Savivaldybės išduota pažyma bankui turi būti pristatyta per 15 dienų nuo pažymoje nurodytos datos

Pagrindiniai būsto paskolos išdavimo žingsniai

Jau apsisprendėte įsigyti pirmąjį ar tiesiog pasikeisti turimą būstą? Šis gidas suteiks visą reikalingą informaciją apie būsto įsigijimą ir žingsnis po žingsnio nuves nuo svajonės apie savo jaukius namus iki jų slenksčio.

 • 1. Pradžių pradžia. Ar žinote savo skolinimosi galimybes?

  Būsto įsigijimas yra vienas svarbiausių gyvenimo sprendimų. Todėl prieš pradedant būsto paieškas labai svarbu objektyviai įvertinti savo finansinę padėtį ir perspektyvas.

  Apskaičiuokite pajamas, įvertinkite išlaidas

  Pagalvokite, kiek pinigų norėtumėte ir galėtumėte skirti paskolos mėnesio įmokai. Tiksliai įvertinkite savo pajamas ir jų stabilumą, tačiau skaičiuokite tik reguliariai gaunamas lėšas.

  Atsakingai pažiūrėkite ir į savo išlaidas. Paskaičiuokite visas šiuo metu patiriamas būtinas ir galimas išlaidas, pridėkite turimų įsipareigojimų mėnesio įmokas.

  Savo galimybes gauti būsto paskolą preliminariai galite įsivertinti pasinaudoję šia skaičiuokle. Priimti tinkamą sprendimą Jums visada padės ir mūsų specialistai. Gauti išsamią informaciją apie būsto finansavimą nuotoliniu būdu arba užsiregistruoti susitikimui į padalinį galite paskambinę 1884.

  Ar pagalvojote apie ateitį?

  Galbūt planuojate sukurti šeimą ar susilaukti kūdikio? O gal keisite gyvenimo būdą? O ką darytumėte, jei sumažėtų pajamos? Pabandykite apmąstyti įvairias gyvenimo situacijas ir su jomis susijusias galimas išlaidas bei veiksmus.

  Apgalvotas pajamų ir išlaidų balansas – rami galva

  Jūsų mėnesio finansiniai įsipareigojimai (įskaitant ir būsimą būsto paskolos mėnesio įmoką) neturėtų viršyti 30–40 proc. Jūsų mėnesio pajamų.

  Be to, pagalvokite ir apie taupymo būdus bei galimybes, kad atsiradus neplanuotoms išlaidoms ar netikėtai sumažėjus pajamoms galėtumėte džiaugtis kokybišku gyvenimu, o turimi įsipareigojimai netaptų finansine našta.

 • 2. Įvertinate įkeičiamą turtą

  Įvertinti ir įkeisti

  Perkamą žemės sklypą, perkamą, remontuojamą, rekonstruojamą, statomą būstą ar kitą nekilnojamąjį turtą turėsite įkeisti bankui. O norint sudaryti hipotekos sandorį, reikės įvertinti įkeičiamą turtą ir nustatyti jo rinkos vertę.

  Nustatyti turto rinkos vertę naudinga – įsitikinsite, ar pasirinkto nekilnojamojo turto rinkos vertė atitinka pardavėjo nustatytą kainą.

  Kas vertina turtą?

  Perkamą ir įkeičiamą turtą turi įvertinti kvalifikuoti specialistai – nepriklausomi turto vertintojai. Jų naujausią sąrašą rasite čia.

  Kada nereikia vertinti turto?

  Perkant būstą iš mūsų partnerių, kai kuriais atvejais turto vertinti nereikės. „Swedbank“ partnerių nekilnojamojo turto pasiūlymus rasite čia.

  Kiek kainuos užsakyti turto vertinimą?

  Turto vertinimą Jums galime užsakyti banke arba į bankui priimtiną turto vertinimo agentūrą galite kreiptis patys. Paprastai turtas bus įvertintas per 1–5 darbo dienas nuo kreipimosi.

  Vertinimo paslaugų kaina priklauso nuo:

  • turtą vertinančios agentūros įkainių;
  • vertinimo darbų apimties;
  • vertinamo turto būklės, jo buvimo vietos;
  • to, kaip greitai norite gauti įvertinimo ataskaitą.
 • 3. Užpildote paraišką ir pateikiate reikiamus dokumentus

  Kaip pateikti paraišką?

  Suteikdami paskolą, visuomet įvertiname paskolos gavėjo ir jo šeimos finansines galimybes. Mūsų tikslas – ne tik suteikti paskolą, bet ir tapti jūsų finansiniu patarėju, padedančiu sėkmingai naudotis paskolos teikiamomis galimybėmis.

  Nusprendę imti būsto paskolą, užpildyti paraišką galite čia arba paskambinę 1884.

  Reikiami dokumentai

  Pateikiant kredito paraišką prašysime pridėti čia nurodytus dokumentus.

  Jei turite sutuoktinį (-ę), jis (ji) turės pateikti analogiškus dokumentus. Bankas pasilieka teisę prašyti papildomų dokumentų.

  Pasirūpinkite savo šeima su „Apsaugota būsto paskola“

  Sudarykite paslaugos „Apsaugota būsto paskola" sutartį, kad Jūsų netekties ar sunkios negalios atveju šeimai liktų būstas, o ne paskola. „Apsaugota būsto paskola" yra gyvybės rizikos draudimo paslauga, kurią teikia „Swedbank Life Insurance SE" Lietuvos filialas.

  Kokie paslaugos privalumai?

  • Jūsų netekties ar sunkios negalios draudžiamojo įvykio atveju artimiesiems liks būstas, o ne paskola;
  • Paslaugą gali rinktis keli bendraskoliai arba laiduotojai;
  • Apsauga įsigalios iš karto sutarties pasirašymo dieną.

  Kiek kainuoja paslauga?

  Draudimo įmokos dydis priklauso nuo kredito likučio, Jūsų pasirinktos gyvybės draudimo apsaugos sumos, prisiimamos rizikos atsižvelgus į amžių, sveikatos būklę ir kitus rizikos veiksnius. Preliminarų draudimo įmokos dydį galite sužinoti pasinaudoję paslaugos „Apsaugota būsto paskola“ skaičiuokle.

  Su draudimo taisyklėmis, paslaugos įkainiais ir kitomis sąlygomis galite susipažinti čia.

 • 4. Bankas priima sprendimą

  Pagal Jūsų pateiktą informaciją sprendimą standartiniais atvejais priimsime per 48 val. ir apie jį pranešime Jums patogiu būdu – telefonu ar elektroniniu paštu.
 • 5. Sudarote paskolos sutartį

  Paskolos sutartis tarp banko ir kliento sudaroma tuomet, kai Jūs:

  • jau išsirinkote perkamą būstą;
  • turite banko sprendimą suteikti paskolą;
  • atsidarėte banke sąskaitą (jei jos dar neturėjote) arba riboto naudojimo sąskaitą, nuo kurios bankas kiekvieną mėnesį nurašys paskolos įmokas.

  Sutarties pasirašymas

  Priėmę teigiamą sprendimą dėl kredito suteikimo įteiksime Jums standartinės informacijos apie kreditą formą, kuri taip pat yra įpareigojantis pasiūlymas suteikti Jums paskolą (SI). Nuo apsvarstymo laikotarpio, kuris prasideda kitą dieną nuo šio pasiūlymo pateikimo Jums dienos, Jūs galite 30 kalendorinių dienų svarstyti, ar prisiimti atsakomybę imti tokį kreditą.

  Priėmus sprendimą dėl būsto finansavimo, paskolos sutartį galite pasirašyti Jums patogiu laiku, iš anksto susitarę dėl susitikimo su vadybininku.

  Jeigu būstą perkate su sutuoktiniu ar bendraskoliu, jie turi atvykti su Jumis pasirašyti paskolos sutarties. Jeigu bendraskolis turi sutuoktinį, šie asmenys taip pat turi atvykti į banką, su savimi turėdami asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

  Administravimo mokestis

  Sudarius paskolos sutartį, bankas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo jūsų sąskaitos nurašo vienkartinį administravimo mokestį.

  Po paskolos sutarties sudarymo 14 kalendorinių dienų galite pasinaudoti savo teise atsisakyti paskolos sutarties. Šią teisę galite realizuoti pranešdami apie tokį atsisakymą banko išduotoje standartinės informacijos apie kreditą formoje (SI) bei kredito sutarties bendrojoje dalyje numatytu būdu. Šiuo atveju panaudotas Kreditas turės būti grąžinamas ir kiti mokėjimai (įskaitant priskaičiuotas palūkanas) pagal kredito sutartį įvykdyti 30-tą dieną nuo pranešimo apie kredito sutarties atsisakymą išsiuntimo dienos.

  Būsto paskolų sutarčių bendrosios dalys

  • Būsto paskolos ir paskolos įkeičiant nekilnojamąjį turtą sutarties bendroji dalis Atsisiųsti
  • Nuo 2006 metų sudaromos lengvatinės būsto paskolos ir UAB „Būsto paskolų draudimas“ draudžiamos būsto paskolos bendroji dalis Atsisiųsti
 • 6. Pasirašote būsto pirkimo–pardavimo sutartį

  Atvykdami pas notarą pasirašyti pirkimo–pardavimo sutarties, turėkite šiuos dokumentus:

  • pasą arba asmens tapatybės kortelę;
  • paskolos sutartį.

  Prieš pasirašydami pirkimo–pardavimo sutartį:

  • su nekilnojamojo turto pardavėju aptarkite priimtiną pirkimo kainą;
  • jei perkate namo ar buto dalį, būtinai nustatykite arba susipažinkite su jau nustatyta naudojimosi turtu tvarka;
  • informuokite pardavėją, kad bankas paskolos lėšas perves po to, kai perkamas turtas bus įkeistas bankui.

  Svarbu! Pirkimo–pardavimo sutartyje turi būti numatytas leidimas įkeisti perkamą būstą bankui „Swedbank“, AB.

  Sutarties patvirtinimo mokesčiai notarui

  Notaro mokestis už pirkimo–pardavimo sutarties patvirtinimą sudaro 0,45 proc. kainos, bet ne mažiau kaip 28,96 Eur.

  • nuspręskite, kuri sutartį pasirašanti šalis (Jūs ar pardavėjas) sumokės sutartį tvirtinančiam notarui notarinį mokestį (dažniausiai šį mokestį moka pirkėjas ir pardavėjas lygiomis dalimis);
  • pasitikslinkite, ar perkamas būstas nėra įkeistas;
  • pasitikslinkite, ar pardavėjas turi parduodamo būsto energetinio naudingumo sertifikatą.

  Į šiuos mokesčius nėra įtraukti kiti mokėtini mokesčiai (pvz., už perkamo turto teisinio statuso patikrinimą Hipotekos, Turto arešto aktų registre ir kt.).

 • 7. VĮ Registrų centre įregistruojamos nuosavybės teisės į įgytą turtą

  Nuosavybės teisė į įsigytą nekilnojamąjį turtą turi būti įregistruota Nekilnojamojo turto registre, prašymą pateikiant per notarą, kuris tvirtina pirkimo–pardavimo sutartį.

  Registruojant nuosavybės teisę į įsigytą nekilnojamąjį turtą pasirinkite terminą, per kurį pageidaujate, kad turtas būtų įregistruotas (galimi terminai – 1, 2, 3, 10 darbo dienų). Įregistravus nuosavybės teisę į įsigytą turtą, Jums bus išduotas nuosavybės teisę patvirtinantis registro išrašas. Mokesčio už nuosavybės teisių įregistravimą ir pažymėjimo išdavimą dydis tiesiogiai priklausys nuo registruojamo turto rūšies, vidutinės turto rinkos vertės ir Jūsų pasirinkto termino – kuo terminas trumpesnis, tuo didesnis mokestis.

  Šiuo metu galiojantys VĮ Registrų centro įkainiai.

 • 8. Pažymos hipotekos sutarčiai gavimas

  Hipotekos sutarčiai sudaryti būtina gauti žymą apie įkeičiamo turto Nekilnojamojo turto registro ir kadastro duomenų patikslinimą, kuri paprasčiau vadinama pažyma. Šią pažymą užsako hipotekos sutartį tvirtinantis notaras. Standartinis pažymos užsakymo terminas yra 3 darbo dienos. Tam tikrais atvejais šis terminas gali būti trumpesnis – 8 darbo valandos (tik sutartį tvirtinantis notaras Jums pasakys ar galimas pažymos užsakymas per šį sutrumpintą terminą). Mokestis už pažymos užsakymą yra lygus 6,52 Eur.

 • 9. Gaunate teismo leidimą įkeisti būstą (jei turite vaikų iki 18 m.)

  Apylinkės teismo leidimo įkeisti būstą reikia tuo atveju, jei įkeičiamame būste gyvens šeima (ar vienas iš tėvų), turinti nepilnamečių vaikų. Į apylinkės teismą kreipkitės pagal savo gyvenamąją vietą. Teismų sąrašas pateikiamas čia.

  Kreipdamiesi į teismą dėl leidimo įkeisti būstą, turėsite pateikti šiuos dokumentus

  • savo ir sutuoktinio pasą arba asmens tapatybės kortelę;
  • nepilnamečių vaikų gimimo liudijimus;
  • santuokos liudijimą;
  • būsto pirkimo–pardavimo sutarties kopiją ar kitą dokumentą, pagrindžiantį
  • turto įsigijimą;
  • VĮ Registrų centro pažymėjimą (išrašą) apie nuosavybės teisės įregistravimą;
  • laisvos formos prašymą apylinkės teismui. Prašymo pavyzdį galite rasti čia;
  • pažymą apie paskolos gavėjo ir sutuoktinio darbo užmokestį ar kitas gaunamas pajamas;
  • kredito sutartį.

  Būtina turėti visų pateikiamų dokumentų originalus ir jų kopijas. Tam tikrais atvejais teisėjas gali pareikalauti papildomų dokumentų. Teismo nutartis dėl leidimo priimama per 5 darbo dienas nuo visų reikiamų dokumentų pridavimo ir įsigalioja jos priėmimo dieną. Teismo leidimas įkeitimo sandoriui išduodamas nemokamai.

  Teismo leidimą turite pateikti notarui, tvirtinant įkeitimo sandorį.

  Teismo leidimas įkeisti būstą nereikalingas, jei:

  • Jūsų šeima su nepilnamečiais vaikais gyvena ne bankui įkeičiamame būste, o kitame. Tokiu atveju notarui reikės pateikti dokumentus, patvirtinančius, kad turite kitą būstą, kuris Nekilnojamojo turto registre įregistruotas kaip šeimos turtas;
  • įkeičiamas žemės sklypas.
 • 10. Draudžiamas įkeičiamas turtas

  Imant būsto paskolą yra privaloma visu sutarties laikotarpiu apdrausti įkeičiamą turtą. Turto draudimą įsigyti galite tiesiog mūsų banke ypač palankiomis sąlygomis arba kitose bankui priimtinose draudimo įmonėse, kurių sąrašą rasite čia. Galite sudaryti turto draudimo sutartį ir su kita draudimo bendrovę, jeigu šia draudimo sutartimi suteikiama draudimo apsauga yra lygiavertė draudimo apsaugai, kurią suteiktų bankui priimtinos draudimo bendrovės turto draudimo sutartis. Bankas pasilieka teisę per banko nustatytą papildomą terminą, apie kurį busite informuoti atskirai, atlikti papildomą pateiktos kitos draudimo bendrovės draudimo sutarties vertinimą, ar suteikiama draudimo apsauga atitinka aukščiau pateiktus reikalavimus.

  Jūsų pageidavimu bankui įkeičiamą turtą galės apdrausti mūsų vadybininkas, o jums nereikės kreiptis į draudimo bendrovę.

  Drausdamiesi banke negaišite laiko draudimo bendrovės paieškoms ir būsite tikri, kad įkeičiamas turtas apdraustas tinkamai.

  Apdrausime Jūsų būstą palankiomis sąlygomis ne gyvybės draudimo bendrovėje Swedbank P&C Insurance AS Lietuvos filiale.

  Jūsų pageidavimu apdrausime ir Jūsų civilinę atsakomybę trečiajam asmeniui dėl žalos, susijusios su įkeisto nekilnojamojo turto trūkumais arba jo valdymu ir naudojimu. Taip pat galėsite pasirinkti namų (kilnojamo turto) draudimą, kuris apsaugos namuose esančius daiktus nuo netikėtų įvykių, pavyzdžiui, apiplėšimo, gaisro, elektros įtampos svyravimo ir pan.

  Detalias draudimo sąlygas galite rasti čia.

 • 11. Hipotekos sutartis patvirtinama pas notarą ir užregistruojama Hipotekos registre

  Bankas yra sudaręs notarų, kuriuose rekomenduoja tvirtinti banko sudaromas hipotekos sutartis, sąrašą, kuris yra sudarytas siekiant užtikrinti sklandų hipotekos sutarčių sudarymo procesą (šiems notarams yra žinomi banko pateikti reikalavimai hipotekos sutartims (turto draudimo sąlygų aprašymas, reikalavimai dėl šeimos turto įkeitimo ir t.t.)). Notarų biurų sąrašą, kuriame bankas sudaro hipotekos sutartis, rasite čia.

  Hipotekos sutartį Jums parengs notaras

  Mūsų vadybininkas paruoš ir perduos reikalingų dokumentų kopijas notarui. Vadybininkui turėsite pateikti šiuos dokumentus:

  • savo ir sutuoktinio pasą arba asmens tapatybės kortelę;
  • santuokos arba ištuokos liudijimą;
  • bankui įkeičiamo turto pirkimo–pardavimo sutartį;
  • turto nuosavybės įregistravimo pažymėjimą (išrašą) iš VĮ Registrų centro;
  • teismo leidimą sudaryti hipotekos sutartį (jeigu turite nepilnamečių vaikų, įkeičiamas šeimos turtas ir neturite kito būsto, registruoto kaip šeimos turtas);
  • žemės sklypo nuosavybės pažymėjimą (išrašą) arba žemės nuomos sutartį ir leidimą šią teisę įkeisti (jeigu yra įkeičiamas gyvenamasis namas, sodo namas ar sodyba);
  • žemės sklypo planą (jeigu yra įkeičiamas žemės sklypas);
  • bankui įkeičiamo turto draudimo polisą, jei turtas draudžiamas ne per banką (jeigu įkeičiamas žemės sklypas, jo drausti nereikia);
  • įkeičiamo turto vertinimo ataskaitą (pažymą).

  Hipotekos sutartį tvirtins notaras

  Hipotekos sutarties tvirtinimas pas notarą kainuoja nuo 0,2 iki 0,3 proc. įkeičiamo daikto vertės, bet ne mažiau kaip 14,48 Eur ir ne daugiau kaip 144,81 Eur. Taip pat taikomi ir kiti mokesčiai už VĮ „Registrų centro“ ir kitų valstybės registrų suteiktas paslaugas, susijusias su sandorio tvirtinimu. Tikslius įkainius sužinosite pas notarą.

  Atvykę pas notarą tvirtinti hipotekos sutarties, turėkite šių dokumentų originalus:

  • savo ir sutuoktinio pasą arba asmens tapatybės kortelę;
  • santuokos arba ištuokos liudijimą;
  • paskolos sutartį;
  • bankui įkeičiamo turto pirkimo–pardavimo sutartį;
  • teismo leidimą sudaryti hipotekos sutartį (jei turite nepilnamečių vaikų, įkeičiamas šeimos turtas ir neturite kito būsto, registruoto kaip šeimos turtas);
  • žemės sklypo nuosavybės pažymėjimą (išrašą) arba žemės nuomos sutartį ir leidimą šią teisę įkeisti (jeigu yra įkeičiamas gyvenamasis namas, sodo namas ar sodyba);
  • žemės sklypo planą (jeigu yra įkeičiamas žemės sklypas);
  • bankui įkeičiamo turto draudimo polisą, jei turtas draudžiamas ne per banką (jeigu įkeičiamas žemės sklypas, jo drausti nereikia).

  Hipotekos sutartis registruojama Hipotekos registre. Hipotekos sutarties registravimo mokestis – 31,28 Eur.

 • 12. Išmokama paskola

  Kai tik bus įregistruotas hipotekos sutartis ir Jūs bankui pateiksite mokėjimo nurodymą, taip pat kai bus įvykdytos kitos kreditavimo sutartyje numatytos sąlygos, bankas Jums išmokės paskolą ar paskolos dalį, sumą pervesdamas į Jūsų ar turto pardavėjo pirkimo–pardavimo sutartyje nurodytą sąskaitą.

 • 13. Atsiskaitymo pagal būsto pirkimo–pardavimo sutartį fakto patvirtinimas

  Kai visiškai atsiskaitysite už įsigytą būstą, kartu su pardavėju ne vėliau kaip per terminą, numatytą pirkimo–pardavimo sutartyje, turėsite kreiptis į tą patį notaro biurą, kuriame buvo patvirtinta Jūsų būsto pirkimo–pardavimo sutartis.

  Notaras patvirtins Jūsų įsipareigojimų pagal pirkimo–pardavimo sutartį visišką ir tinkamą įvykdymą. Notaro patvirtinimą apie galutinį atsiskaitymą turite pateikti VĮ Registrų centrui ir savo vadybininkui.

 • Su būsto paskola susijusių paslaugų kompleksas

  Sprendimas imti būsto paskolą – vienas atsakingiausių žingsnių gyvenime. Gerai jį apsvarstykite, kad išvengtumėte finansinių nemalonumų ir apsaugotumėte savo turtą nepalankiai susiklosčius aplinkybėms ar atsitikus nelaimei.

  Įkeičiamo turto draudimas

  • Imdami būsto paskolą privalote apdrausti įkeičiamą turtą.
  • Mes siūlome ypač palankias turto draudimo sąlygas. Drausdamiesi mūsų banke negaišite laiko draudimo bendrovės paieškoms ir būsite tikri, kad įkeičiamas turtas apdraustas tinkamai.

  Civilinės atsakomybės draudimas

  • Turto savininko civilinės atsakomybės draudimas padės išvengti nenumatytų finansinių rūpesčių, jei tektų atlyginti žalą, padarytą kitų asmenų turtui ar sveikatai.
  • Šios rūšies draudimą ypač palankiomis sąlygomis galite įsigyti mūsų banke.

  Namų turto draudimas

  Namų (kilnojamojo turto) draudimas apsaugos namuose esančius daiktus nuo netikėtų įvykių, pavyzdžiui: apiplėšimo, gaisro, elektros įtampos svyravimo ir pan.

  Šias ne gyvybės draudimo paslaugas teikia „Swedbank P&C Insurance AS“ Lietuvos filialas. Detalesnę informaciją apie paslaugą galite rasti čia arba skambinę telefonu 1884.

  Finansinis rezervas

  • Rekomenduojame turėti 3–6 mėnesių darbo užmokesčio dydžio rezervą tam atvejui, jei prarastumėte darbą, susirgtumėte arba atsirastų netikėtų išlaidų.
  • Finansinis rezervas turi būti kaupiamas likvidžia forma, kad prireikus būtų galima greitai atgauti pinigus ir nepatirti nuostolių.

  Rekomenduojame sudaryti indėlio sutartį

  Apsaugota būsto paskola

  • Tai būdas apsaugoti savo artimuosius nuo finansinių įsipareigojimų Jūsų netekties ar sunkios negalios atveju.
  • Draudimo įmokos dydis priklauso nuo kredito likučio, Jūsų pasirinktos gyvybės draudimo apsaugos sumos, prisiimamos rizikos atsižvelgus į amžių, sveikatos būklę ir kitus rizikos veiksnius.

  „Apsaugota būsto paskola" yra gyvybės rizikos draudimo paslauga, kurią teikia „Swedbank Life Insurance SE" Lietuvos filialas. Detalesnę informaciją apie paslaugą galite rasti čia arba skambinę 1884.

Pagrindiniai būsto paskolos išdavimo žingsniai

Kiekvienos būsto paskolos palūkanų dydis skiriasi ir priklauso nuo:

 • Jūsų kredito mokėjimo istorijos
 • įkeičiamo turto vertės ir kt.

Bendra palūkanų norma yra apskaičiuojama kiekvienam klientui individualiai ir nustatoma pasirašant sutartį.

Jūs galite rinktis kintamas arba ilgalaikes kintamas palūkanas.

 • Kintamos palūkanos (kai nustatoma ne ilgesniam nei 12 mėn. laikotarpiui)

  Bendrą šių palūkanų normą sudaro kintama palūkanų bazė ir kiekvienam klientui nustatyta palūkanų marža.

  Palūkanų bazė

  Bankas taiko tokias Palūkanų bazes:

  • EURIBOR palūkanų bazė Europos tarpbankinės rinkos palūkanų norma, išreikšta metinėmis palūkanomis. EURIBOR rodiklį nustato, administruoja ir skelbia Europos pinigų rinkos institutas (angl. European Money Markets Institute) ar kita oficialiai paskirta organizacija. Jeigu EURIBOR rodiklio reikšmė yra neigiama, ji laikoma lygi nuliui.
  • Būsto paskolų palūkanų bazė PRIME (naujos paskolos su šia Palūkanų baze neišduodamos):

   • „Swedbank“ skelbiama kiekvieną dieną paskoloms, suteikiamoms eurais;
   • susidedanti iš dviejų dalių: EURIBOR (jeigu EURIBOR rodiklio reikšmė yra neigiama, ji laikoma lygi nuliui) ir Šalies ekonomikos rodiklio.

  Plačiau apie Šalies ekonomikos rodiklį galite sužinoti čia.

  Kintama palūkanų bazė kinta kas 3/6/12 mėnesių, todėl bendras Jūsų mokamų palūkanų dydis gali sumažėti ar padidėti priklausomai nuo Palūkanų bazės pokyčio. Naujos paskolos suteikiamos tik su 6 mėnesių trukmės kintamų palūkanų dalimi. Renkantis kintamą palūkanų normą būtina įvertinti tai, kad šių palūkanų kintamumas tam tikrais periodais dėl kintamos dalies padidėjimo gali ženkliai padidinti ir Jūsų kiekvieną mėnesį bankui mokamas palūkanų įmokas. Siekiant užtikrinti tinkamą prisiimtų įsipareigojimų vykdymą, bankas rekomenduoja savo finansinių įsipareigojimų vykdymui skirti ne didesnę nei 30–40 proc. savo pajamų dalį.

  Sužinokite šios dienos Palūkanų bazių dydžius čia

  Klientui nustatyta palūkanų marža

  Klientui nustatyta palūkanų marža yra paskaičiuojama kiekvienam klientui individualiai.

  Marža nustatoma įvertinus įvairius aspektus:

  • Jūsų kredito mokėjimo istoriją;
  • įkeičiamo turto vertę ir likvidumą;
  • pasirinktą Palūkanų bazę ir kt.

  Nustačius pradelstus mokėjimus arba esminius Kredito sutarties sąlygų pažeidimus bankas turi teisę vienašališkai keisti palūkanų maržos dydį. Marža nesikeis, jei per praėjusius dvejus metus nebuvo pasikartojančių ir/ar ilgesnių nei 15 dienų vėlavimų bankui ir/ar banko grupės įmonėms mokėti finansinių įsipareigojimų įmokas bei nebuvo pažeistos esminės Kredito sutarties sąlygos.

 • Ilgalaikės kintamos palūkanos (kai nustatoma ilgesniam nei 12 mėn. laikotarpiui)

  Ilgalaikė kintama palūkanų norma gali būti nustatyta:

  • laikotarpiui iki 5 metų. Jam pasibaigus palūkanos automatiškai keičiamos į kintamas palūkanas arba, šalių susitarimu gali būti vėl nustatoma ilgalaikė kintama palūkanų norma;
  • tik po visos paskolos išmokėjimo arba pasibaigus paskolos išmokėjimo periodui, o iki nurodytos datos bus taikoma Jūsų su banku sutarta kintama palūkanų norma.

  Pasirinkę ilgalaikes kintamas būsto paskolos palūkanas būsite tikri, kad Jūsų pasirinktu laikotarpiu paskolos mėnesio įmoka nekis.

  Renkantis ilgalaikę kintamą palūkanų normą būtina įvertinti tai, kad jos nustatymo momentu ilgalaikė kintama palūkanų norma yra didesnė nei tuo metu taikytina kintama palūkanų norma.

  Ilgalaikės kintamos palūkanų normos pasirinkimas neužtikrina, kad per visą paskolos laikotarpį sumokėsite mažiau palūkanų, bet sudaro galimybę keičiantis ekonomikai mokėti vienodą nesikeičiančią mėnesio įmoką ir padeda geriau planuoti Jūsų finansinius srautus.

Galite pasirinkti vieną iš šių paskolos grąžinimo būdų:

 • Anuiteto metodas – paskolos grąžinimo metodas, pagal kurį paskola yra grąžinama bankui tokiais daliniais grąžinimais, kad bankui mokamos sumos, kurias sudaro paskolos dalinis grąžinimas ir palūkanos, iki naujo grafiko sudarymo dienos, būtų lygios.
 • Linijinis metodas – paskolos grąžinimo metodas, pagal kurį paskola yra grąžinama bankui lygiomis dalimis. Paskutinė paskolos dalinio grąžinimo suma gali skirtis nuo kitų paskolos dalinių grąžinimų sumų.
 • Fiksuotų įmokų anuiteto metodas – paskolos grąžinimo metodas, pagal kurį paskolos grąžinimo grafikas sudaromas naudojant anuiteto metodą, tačiau fiksuojama įmoka, kurią sudaro už praėjusį mėnesį mokėtina palūkanų suma ir paskolos suma. Kintant palūkanoms, kinta (ilgėja/ trumpėja) paskolos sutarties terminas, bet neilgiau nei nustatytas paskolos sutarties terminas, o mėnesio įmoka bankui, lieka fiksuota. Klientui fiksuota mėnesio įmoka gali padidėti tik tuomet, kai didėjant palūkanoms paskolos sutarties terminas pasieks maksimalų paskolos sutarties terminą ir fiksuotos įmokos nepakaks paskolos grąžinimui bei palūkanų mokėjimams atlikti. Palūkanų normai sumažėjus, atitinkamai sumažėja ir klientui paskaičiuota mėnesio įmoka iki fiksuotos įmokos sumos.

Atkreipiame dėmesį, jog mokėtinos pagal kredito sutartį sumos nurašymo iš kredito gavėjo sąskaitos procesas prasideda sutartyje nurodytos mokėjimo dienos 17 val. 45 min.. Rekomenduojame pasirūpinti iš anksto, kad banko sąskaitoje būtų pakankama mokėjimams vykdyti lėšų suma.

Platesnę informaciją apie būsto paskolos gražinimo metodus rasite čia

Planuojate imti būsto paskolą? Pasidomėkite, koks papildomas draudimas praverstų Jums.

Daugiau

Tipinis pavyzdys

Jei imamo su nekilnojamuoju turtu susijusio būsto kredito bendra suma būtų 60 000 Eur, kai kredito sutarties trukmė – 22 metų, taikant 2.09 proc. kintamą metinę palūkanų normą, mokant banko nustatytą vienkartinį 0,35 proc. kredito sumos sutarties administravimo mokestį (210 Eur), minimalų kasdienių paslaugų mokestį (0,70 Eur per mėnesį), hipotekos įregistravimo mokestį (31,28 Eur), būsto kredito įmokas mokant anuiteto metodu, bendros kredito kainos metinė norma būtų 2.2 proc., o bendra kredito gavėjo mokama suma būtų - 75 478 Eur. Bendras kredito įmokų skaičius - 264 ir įmokos suma – 284 Eur.

Bendros kredito kainos metinė norma, bendra kredito gavėjo mokama suma, bendras kredito įmokų skaičius ir įmokos suma apskaičiuoti laikantis prielaidų, kad kredito sutartis galios terminą lygų kredito sutarties trukmei, visa kredito suma išmokama sutarties pasirašymo dieną, šalys tinkamai vykdys visus savo įsipareigojimus, kintama palūkanų norma, įkainių dydis ir kitos išlaidos išliks tokios pat kaip ir kredito sutarties sudarymo metu ir bus toliau taikomos iki kredito sutarties pabaigos. Papildomai klientas patirs turto draudimo ir vertinimo išlaidas, kurios priklauso nuo įkeičiamo turto individualių savybių ir todėl nėra įskaičiuotos į bendrą kredito kainą aukščiau nurodytame pavyzdyje.

Paskola turi būti užtikrinta Bankui priimtino nekilnojamojo turto įkeitimu. Naudodamiesi finansavimo paslaugomis jūs prisiimate finansinius įsipareigojimus. Netinkamas finansinių įsipareigojimų vykdymas gali neigiamai įtakoti jūsų kredito istoriją, pabrangins skolinimąsi, taip pat jūs rizikuosite netekti nuosavybės teisių į įkeistą nekilnojamąjį turtą.

Naudodamiesi finansavimo paslaugomis Jūs prisiimate finansinius įsipareigojimus. Netinkamas finansinių įsipareigojimų vykdymas gali neigiamai įtakoti Jūsų kredito istoriją, pabrangins skolinimąsi, taip pat Jūs rizikuosite netekti nuosavybės teisių į įkeistą nekilnojamąjį turtą.

Sudarant kredito sutartį jums reikės sumokėti paskolos administravimo mokestį. Paskolos administravimo mokesčio ir kitų mokesčių dydžiai nurodyti čia.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.