Ligos ir nedarbo apsauga

Ligos ir nedarbo apsauga

Ligos ir nedarbo apsauga

„Ligos ir nedarbo apsauga“ – tai draudimas, sukurtas turintiems „Swedbank“ būsto ar vartojamąją paskolą. Šis draudimas apsaugos nuo finansinių įsipareigojimų naštos, jei:

 • netikėtai netektumėte darbo;
 • susirgtumėte ir dėl to laikinai negalėtumėte dirbti;
 • laikinai netektumėte darbingumo, pavyzdžiui, dėl traumos ar kito nelaimingo atsitikimo.

Kiek jums kainuos draudimas?

Pasirinkite paskolos rūšį
Paskolos įmoka, EUR

Skaičiavimo rezultatas yra preliminarus. Tikslią Ligos ir nedarbo apsaugos draudimo įmoką sužinosite prisijungę prie savo interneto banko.

Mėnesinė draudimo įmoka
EUR

Kuriais atvejais Jums pravers „Ligos ir nedarbo apsauga“?

Laikino nedarbingumo dėl traumos atveju*

Laikino nedarbingumo dėl ligos atveju*

Netikėtai praradus darbą*

* Detalesnį draudžiamųjų ir nedraudžiamųjų įvykių sąrašą rasite paslaugos „Ligos ir nedarbo apsauga“ draudimo taisyklėse.

Apie paslaugą

„Ligos ir nedarbo apsauga“ – tai specialus draudimas, skirtas įvairių paskolų turėtojams. Šis draudimas palengvins Jūsų finansinę naštą, jei netikėtai netektumėte nuolatinių pajamų dėl ligos, nelaimingo atsitikimo ar netekę darbo ir kurį laiką negalėtumėte mokėti savo paskolos įmokų. Turėdami „Ligos ir nedarbo apsaugos“ draudimą, Jūs kas mėnesį gautumėte savo paskolos mėnesinės įmokos dydžio sumą iki kol grįšite į darbą (ligos atveju – pasveiksite, netekus darbo – įsidarbinsite kitur), bet ne ilgiau nei 12 mėnesių iš viso.

Kokias paskolas turint galima draustis „Ligos ir nedarbo apsaugos“ draudimu?

Šį draudimą gali įsigyti šių „Swedbank“ paskolų turėtojai:

 • būsto paskolos;
 • paskolos įkeičiant nekilnojamąjį turtą;
 • vartojamosios paskolos;
 • vartojamosios paskolos namams arba automobiliui.

Kokiais atvejais galioja „Ligos ir nedarbo apsaugos“ draudimas?

 • Jei netektumėte darbingumo dėl ligos:

  Nedarbingumas dėl ligos – tai traumos, nutikę dėl nelaimingo atsitikimo (pavyzdžiui, einant gatve kryptelėjus koją patirta čiurnos sąnario trauma, slidinėjant lūžęs šlaunikaulis, eismo įvykio metu patirta dubens trauma ir kt.) arba įvairios ligos (pavyzdžiui, persirgus gripu prasidėjo komplikacijos, nustatytas plaučių uždegimas, miokardo infarktas ir t. t.). Visi tokie atvejai privalo būti patvirtinti gydytojo išduotu nedarbingumo pažymėjimu.

 • Jei netektumėte nuolatinių pajamų šaltinio – darbo:

  Tokiu įvykiu laikomi atvejai, kai netenkama darbo darbdavio iniciatyva (pavyzdžiui, darbo netekote įmonei bankrutavus, atėmus įmonės veiklos licenciją ar pan.) arba abipusiu šalių susitarimu darbdavio pasiūlymu (pavyzdžiui, etatų mažinimo atveju).

  Jei netekote darbo, nepamirškite šių svarbių žingsnių:

  • išsaugokite dokumentus, patvirtinančius darbo sutarties nutraukimą (pavyzdžiui, darbo sutarties kopiją, susitarimo dėl atleidimo iš pareigų dokumentus ir pan.);
  • užsiregistruokite Darbo biržoje kaip bedarbis, ieškantis darbo.

Kaip mokamos „Ligos ir nedarbo apsaugos“ išmokos?

 • Draudimo išmokos yra mokamos į tą Jūsų atsiskaitomąją sąskaitą, iš kurios įprastai buvo nurašomos (arba Jūs patys mokėjote) draudimo mėnesio įmokas.
 • Draudimo išmokos už praėjusį mėnesį išmokamos kitą mėnesį, bet ne ilgiau nei 12 mėnesių.
 • Maksimali draudimo suma per draudimo laikotarpį (įprastai tai yra 12mėn.) yra 25 000 eurų, nepaisant to, kiek „Ligos ir nedarbo apsaugos" draudimo sutarčių būsite sudarę su „Swedbank P&C Insurance AS“ Lietuvos filialu.
 • Nuo kiekvieno draudžiamojo įvykio datos skaičiuojamas nepertraukiamas 30 dienų terminas (išskaita), kurio metu patirtų nuostolių neatlyginame.
Draudimo taisyklės Informacija prieš sudarant sutartį
 1. Sudaryti draudimo sutartį galite internetu – prisijunkite prie savo interneto banko, kairiajame meniu spustelėkite „Ligos ir nedarbo apsauga“ ir atsivertusiame draudimo puslapyje pasirinkite, kokios kredito sutarties įmokas norite apdrausti.
 2. Susipažinkite su draudimo paslaugos sąlygomis ir taisyklėmis.
 3. Sudarykite sutartį čia pat, internete, vos per kelias minutes.

Susirgę nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Netekę darbo kuo greičiau užsiregistruokite Darbo biržoje kaip bedarbis, ieškantis darbo. Tuomet apie įvykį kuo greičiau praneškite „Swedbank“ klientų aptarnavimo darbuotojams:

Gavę Jūsų pranešimą, susisieksime ir patarsime, kaip toliau elgtis ir kokių imtis veiksmų.

Draudimo paslaugas teikia „Swedbank P&C Insurance AS" Lietuvos filialas per atstovą „Swedbank“, AB.

Jus taip pat galėtų dominti

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.